Janica kostelić olimpijske medalje

Janica Kostelić olimpijske medalje u skijanju

San svakog sportaša osvajanje je olimpijske medalje, a kada sportaš osvoji nekoliko medalja tada možemo reći kako se radi o vrhunskom sportašu. Upravo je to bila Janica Kostelić, koja i danas nosi titulu rekorderke u ukupno osvojenim medalja na Zimskim olimpijskim igrama. Janica Kostelić olimpijske medalje osvajala je u dva navrata i to na Zimskim olimpijskim igrama u Salt Lake City 2002. godine, kao i na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu četiri godine kasnije. U Salt Lake City osvojila je ukupno četiri medalje, od kojih tri zlatne i jednu srebrnu. Četiri godine kasnije, u Torinu osvojila je po jednu zlatnu i srebrnu medalju. Janica Kostelić olimpijske medalje u alpskom skijanju osvojila je na impresivan način, posebno u 2002. godine, zaustavivši se na ukupnom broju od šest osvojenih medalja, što je i dalje nedostižno za sve skijašice. Pitanje je da li će se ikada oboriti rekord koji je postavila Janica Kostelić.

Janica Kostelić olimpijske medalje u Salt Lake City

Način na koji je Janica Kostelić olimpijske medalje osvojila u Salte Lake City i danas ostavlja bez teksta, međutim u godinama prije samih Olimpijskih igara te 2002. godine moglo se naslutiti kako se priprema nešto veliko. A to veliko, naziva se i Janičino vrijeme. Samom osvajanju olimpijskih medalja, prethodilo je uspješno četverogodišnje razdoblje od 1998. do 2002. godine, iako je u tom periodu bilo i problema sa ozljedama. Sav rad i trud i fokus bio je na nadolazećim Olimpijskim igrama, na koje je Janica Kostelić došla u punoj snazi, svježa i motivirana. Olimpijske igre u Salt Lake City, kada je alpsko skijanje u pitanju, započele su kombinacijom slaloma i spusta, gdje je osvojila prvu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u povijesti Hrvatske. Tri dana kasnije, iznenadila je u veleslalomu gdje je osvojila srebrnu medalju. Janica Kostelić olimpijske medalje u Salt Lake City osvojila je i prije nego su na red došle njezine omiljene tehničke discipline, u kojima je bila i svojevrsni favorit. Slalom se odvijao po izrazito teškim uvjetima, ali je Janica Kostelić uspjela osvojiti prvo mjesto i zlatnu medalju sa 0, 07 sekundi prednosti. Opuštena i zadovoljna, nastupila je na veleslalomu gdje je suvereno osvojila treću zlatnu i ukupno četvrtu medalju na tim povijesnim Olimpijskim igrama.

Janica Kostelić olimpijske medalje u Torinu

Nakon uspješnih igara 2002. godine, Janici je priređen neviđeni doček na glavnom trgu u Zagrebu. Na tom dočeku se vidjelo koliko je to svima značilo i kakvu je stvar napravila. Također, nakon 2002. godine njezina dominacija i u Svjetskom kupu je rasla. Teško je bilo za očekivati da Janica Kostelić olimpijske medalje osvojene u Salt Lake City može ponoviti i u Torinu 2006. godine, međutim ni na ovim igrama nije razočarala, dapače napravila je još jedan izvrstan rezultat. Iako je igre započela odustajanje u disciplini spust, novu medalju na Zimskim olimpijskim igrama za Hrvatsku osvaja u kombinaciji. Ovom medaljom potvrdila je apsolutnu dominaciju u kombinaciji. Na stazi San Sicario 20. veljače 2006. godine osvaja srebrnu medalju u superveleslalomu. Janica Kostelić olimpijske medalje osvojene u Torinu pridružila je kolekciji osvojenih na ranijim Olimpijskim igrama i u tom trenu postala i do danas ostala najuspješnija skijašica u povijesti Zimskih olimpijskih igara. Sve osvojene medalje, u kombinaciji sa svim ostalim uspjesima u Svjetskom kupu, upisale su je na vrh svjetskog alpskog skijanja.

Tagovi:

Više članaka

Koliko traje rukometna utakmica

Koliko traje rukometna utakmica je jedna od prvih informacija koju moraju naučiti djeca kada počnu trenirati rukomet. Trajanje rukometne utakmice ovisi o tome o kojem je uzrastu momčadi riječ. Uzrasti